KONST / Litografier / Färglitografi 14424420
nr 1442 4420
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x40cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 17 januari 2022
kl 18:18:24
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren